دستگاه تصفیه آب

تفاوت قیمت فیلترهای تصفیه آب در چیست و چه فرقی دارند؟

سوالی که بسیار پرسیده می شود و جواب قانع کننده ای اغلب شنیده نمی شود . واقعا تفاوت در چیست و قیمت چند برابری فیلترها برای چیست؟

 

فیلترهای دستگاه تصفیه آب ، رکن اصلی در دستگاه تصفیه آب هستند . اگر فیلترها کیفیت خوب نداشته باشند و یا مطلوب نباشد ، توقع نداشته باشید که آب خوبی در خروجی داشته باشید و حتی میتواند مضر نیز باشد . آب از میان همین فیلترها عبور میکند و هر فیلتر ، مقداری از مواد مضر درون آب را از آب حذف می کند تا در نهایت آب مطلوبی را در خروجی دستگاه تصفیه آب داشته باشیم . اگر فیلتر نتواند بخوبی مواد مضر درون آب را حذف کند و یا خودش مواد مضری را به درون آب اضافه کند ، بنابرین این فیلتر دارای کیفیت مطلوب نیست .همانند دیگر کالاها ، در بازار انواع فیلترهای نامرغوب و مرغوب وو لوکس وجود دارد . در زمان خرید حتما دقت کنید که از محصول باکیفت و مرغوب استفاده کنید و در باب سلامتی خود ریسک نکنید . >>> خرید انواع فیلترهای تصفیه اب خانگی

تفاوت قیمتی که در مورد با فیلترهای تصفیه آب می بینید ناشی از چند چیز است که در زیر چند مورد را ذکر میکنیم :

1- استفاده از مواد اولیه مرغوب و نامرغوب

مواد اولیه که در فیلترها استفاده می شود ، اهمیت فوق العاده بالایی دارد و مهمترین ملاک در تعیین قیمت کالاست . فیلترهای تصفیه آب عمدتا کربنی هستند . نوع کربن بکار رفته در فیلترها ، حتما باید گیاهی باشد و اولویت با پوست نارگیل است زیرا بیشترین جذب و تصفیه را دارد . در بعضی از فیلترها از کربن فعال گیاهی اما با درجه پایین استفاده میکنند و در بعضی دیگر از کربن معدنی و صنعتی . کربن معدنی و صنعتی بسیار خطرناک است . فیلترهای خوب و مرغوب ، بخوبی طعم و بوی آب را اصلاح می کنند و مواد مضر را از آب حذف میکنند و فیلترهای نامرغوب حتی گاهی ممکن است مواد مضری را به آب اضافه کنند که حتی ممکن است دیده نشود و یا احساس نشود اما شما آنرا مصرف میکنید .

کربن فعال در حذف آلاینده ها - دانش آب l آکادمی علوم و مهندسی آب کربن فعال فرآیند جذب سطحی را ممکن می سازد

 

2- تعرفه واردات و هزینه های حمل و نقل

کالاهای وارداتی مشمول پرداخت مالیات هستند و هزینه حمل و نقل آنها بالاست و به همین علت کمی قیمت آنها بالاتر خواهد بود . محصولات تولید داخل ، قیمت پایین تری خواهند داشت و هزینه های جانبی آنها کمتر خواهد بود و به همین علت قیمت تمام شده آنها کمتر خواهد بود .

3- برند بودن و یا محصول معمولی

اگر فیلتری وارادتی باشد و اصل باشد و از برند شناخته شده باشد ، قاعدتا بدلیل برند بودنش کمی هزینه آن بالاتر خواهد بود . به عنوان مثال برند FLUXTEK یا AquaJoy و … . اگر فیلتری برند نباشد مسلما قیمت نهایی آن کمتر خواهد بود مثال مناسب برای اینگونه فیلترها برند C.C.K یا  SOFT WATERیا فردی مکس هستند . برخی از فیلترها نیز ، دارای برند ساختگی هستند تا به این روش آن محصول را با قیمت بالاتر به فروش برسانند که تعداد این نوع محصولات بسیار زیاد است و در هنگام خرید بسیار مراقب باشید .

4- کنترل نهایی کیفیت و بررسی فیلترها

برخی از کمپانی ها ، به صورت مستمر محصولات تولیدی را مورد تست و کنترل کیفیت قرار می دهند و در صورت مشاهده هر گونه مشکل ، سریعا محصولات را قبل از پخش شدن در بازار ، مرجوع می کنند و به همین علت در محصولات درجه یک ، در طی چندین سال فروش و خدمات مربوط به فیلترها ، هیچ مشکلی را نمی بینیم . اما برعکس یک محصول را که کیفیت مناسبی دارد ، سفارش مجدد می دهیم اما در کمال تعجب می بینیم سری بعدی فیلترها ، دارای مشکلات اساسی هستند که حتی کارخانه سازنده نیز از آن بی خبر است و این مورد متاسفانه زیاد دیده میشود .

توسعه گونه‌ای از باکتری E. coli که از دی اکسید کربن تغذیه می‌کند

 

5- طراحی بهتر و خلاقانه

شرکت های بزرگ و معروف ، بر روی تمام ابعاد یک محصول فکر و کار انجام میدهند . طراحی خلاقانه و کاربردی تر یکی از همین موارد است و شرکت سازنده سعی می کند محصولش حتی از نظر ظاهری نیز دارای کیفیت بالاتری باشد .

دستگاه تصفیه آب LifeStraw: خدمات: ایده یاب

 

6- بسته بندی بهتر و زیبا تر

 

فیلترها یکی از محصولات مهم هستند که حتما باید به صورت تمیز و بدون آلودگی درون سیستم تصفیه آب نصب شوند . اگر فیلتر دارای آلودگی باشد ، این آلودگی بسیار سریع درون بخش های دستگاه تصفیه آب پخش می شود و مشکلاتی را بوجود خواهد آورد . ممکن است سبب ایجاد بو و طعم ناخوشایند در دستگاه تصفیه آب شود و البته بسیاری اوقات این تاثیر بصورت آنی نیست و چند ماه بعد ممکن است بروز کند . کمپانی های سازنده که به کیفیت محصولات خود اهمیت می دهند ، معمولا محصولات خود را درون بسته بندی شیک و زیبا قرار می دهند که علاوه بر زیبایی و ترغیب به خرید مشتری ، فیلترها را از تماس با سطوح و یا دست آلوده دور نگه می دارند .

 

7- آنتی باکتریال بودن

در دستگاه های تصفیه آب خانگی ، آب خالص وجود دارد و هیچ ماده گندزدا مانند کلر وجود ندارد و بنابراین احتمال رشد میکرو و باکتری و ایجاد آلودگی در آنها بالاست . از اینرو استفاده از فیلترهای آنتی باکتریال اهمیت بسیار زیادی دارد و بسیار میتواند مفید باشد و یا برخی از اجزاء فیلتر دارای خاصیت آنتی باکتریالی باشد . فیلترهای آنتی باکتریال قطعا قیمت بالاتری دارند اما باز هم مراقب باشید بسیاری از آنتی باکتریال ها فقط در حد یک حرف و یا ادعا هستند

 

8- فیلترهای دارای توان بالاتر

برخی از فیلترها برای مصارف خاص تر و یا شرایط سخت تری تولید شده اند . به عنوان مثال ، برای آبهای با TDS بالای 2000 ، هر فیلتر ممبرانی نمیتواند پاسخگو باشد و حتما باید از ممبرانهای قوی استفاده کنید . قطعا این فیلتر دارای قیمت بالاتری است

9- خط تولید پیشرفته و رعایت کامل موارد استانداردی

در یک کمپانی ، بسیار اهمیت دارد که خط تولید فیلترها مکانیزه باشد و تمام موارد استانداردی و بهداشتی ، در زمان ساخت فیلتر ها رعایت شود . بارها دیده شده که شرکتی در محیطی غیر استاندارد و کاملا آلوده و بدون هیچگونه بهداشت ، اقدام به تولید فیلتر کرده باشد و بعدا نیز مشکلاتی بوجود آمده است که ناشی از عدم رعایت همین موارد است .

راه‌اندازی خط تولید لباس ایزوله ویژه کرونا در اصفهان | پایگاه خبری جماران

موارد دیگری نیز در تعیین قیمت فیلترها نقش دارند اما موارد اصلی در بالا ذکر شده است . به هر حال ، اگر شما به سلامتی خود اهمیت می دهید ، همیشه سعی کنید از فیلترهای مرغوب استفاده کنید و رعایت این موضوع بسیار بسیار مهم است . ظاهر همه فیلترها مشابه به هم هستند اما کیفیت داخلی آنها متفاوت است و بسیار مهم است که کیفیت مطلوبی داشته باشند . در هنگام خرید نیز بسیار مراقب باشید که توسط تبلیغات ، فیلتر نامرغوب را به قیمت بالا خریداری نکنید .

لطفا نظرات و سوالات خود را با ما و دیگران در میان بگذارید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *